Všímejte si, po čem touží

2. 5. 2018

Říkáte si, že kdybyste vybírali dárek pro sebe, napadlo by vás opravdu hodně samozřejmých možností? Jasně, protože víte, co máte nejradši.

Ale víte stejně samozřejmě také po čem touží vaši blízcí? ...po čem doopravdy touží, ne z čeho budou mít jenom předstíranou radost, která stejně nevydrží dlouho? Předpokládám, že ne a každé narozeniny, svátky, Vánoce, výročí a podobné události vás už předem stresují. Takže jak na to?

Poslouchejte a buďte všímaví

Prvním krokem, který je potřeba je průzkum. Ideální dárek vyžaduje přípravu. Ptejte se, pátrejte, poslouchejte, prozkoumávejte sociální sítě a pište si. Ptejte se a pátrejte po tom, co vaši blízcí dělají, co mají rádi, jaké knihy čtou, které weby mají rádi atp. Ptejte se jich na jejich tajné tužby, přání a dětské sny, sledujte, co se jim líbí na sociálních sítí. A nápady si pečlivě zaznamenávejte.

Třeba sem…

ToDoIst 

Skvělá aplikace, která je zdarma a existuje pro android, apple a má i desktopovou variantu, čili pro vás může být dostupná vždy a všude. ToDoIst je výborný pomocník pro organizaci času jako takového, umožňuje spravovat úkoly, označovat si je dle priorit a termínů, a kromě toho má také hodně prostoru na poznámky, kam si můžete zapisovat nápady na dárky. Tahle appka vás také motivuje, s plněním úkolů získáváte body a posouváte se na další levely.

Zoho Notebook

Tahle aplikace je zdarma dostupná pro android i iOS, má velice příjemný vzhled, umožňuje dělit poznámky do oddělených sešitů, ve kterých pak vidíte staré známé barevné lístečky, které na sebe můžete různě "lepit“ a vytvářet tak tematické složky. Pro lepší ilustraci nápadu je možné do aplikace také vkládat obrázky, fotografie a zvukové záznamy. Zkrátka vše na jednom místě, krásně a přehledně... 

GoogleKeep aneb skutečně inteligentní poznámkovník

Tahle appka u nás vyhrála na plné čáře, má totiž celou řadu výhod a vychytávek. První z nich je fakt, že je zdarma dostupná pro android, apple a velice rychle se synchronizuje s webovým rozhraním, má jednoduchý a přehledný vzhled, intuitivní používání a mimo jiné také malou velikost instalačního balíčku.

Kromě toho, že umožňuje sdílet seznamy s dalšími osobami (takže o vašem nápadu může hned vědět zbytek rodiny a pomoct s plánováním), umožňuje také úkoly tipu „Nezapomeň koupit víno na oslavu až půjdeš kolem vinotéky“. Díky tomu, že může pracovat s vašimi polohovými údaji, upozorní vás přesně v pravý čas a vy tak na nic nezapomenete.

Ne každý má rád psaní na telefonu, že? I s tím tahle aplikace pracuje, poznámky je do ní totiž možné zadávat také v audio verzi, čili si jí můžete namluvit. Třídění poznámek má tahle appka zpracované klasicky googlovsky pomocí barevných štítků, pro jednu poznámku jich dokonce můžete přidat hned několik. Je možné obarvit si také celou poznámku a krásně si jí tak zvýraznit.

Skvělé,že?

Od teď už vám žádná myšlenka, touha nebo sen vašich blízkých neunikne s díky tomu se stanete profesionálem v dávání těch nejlepších dárků! 

Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky