Testovali jsme Autocross v Sedlčanech

16. 5. 2018

Vyslali jsme našeho testera Dana, aby odzkoušel závodní autocrossovou dráhu v téhle parádní nadupané bugině. Jak si to užil, v čem vlastně jezdil a jaké to bylo?

Byla tréninková neděle, slunce pořádně hřálo už od rána a my jsme vyrazili do Sedlčan. Po pár hodinách jízdy se před námi otevřela obrovská trať s takovými kopci a zatáčkami, které v našem testerovi nevyvolávaly zrovna pocity nadšení. Rázem se ale ukázalo, že se na trati jezdí i závody a pro zkušební jízdu testera se trať trochu upraví a nepojede se všude. Takže ty největší kopce a nejostřejší zatáčky zůstanou pro příště...

Instruktor nám představil autocrossové buginy, půjčil Danovi vybavení (kombinézu, rukavice a boty) a vysvětlil mu co a jak. Je totiž důležité správně řadit, nezavařit spojku, přidávat při výjezdu ze zatáčky.... a hlavně si to užít. Pak už se šlo na věc a Dan vyrazil na dráhu. 

Bugina Buggy Kart RSK má 130 koní, 4 válce a jenom 320 kilo. A výsledek? 

Lepší zrychlení než leckterý sporťák, tělo plné adrenalinu a vzrušení a prach až za ušima... to přesně je autocross na závodní trati. Mrkejte na tu jízdu.

 

Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky