Svatební seriál: Líčení a účes pro nevěstu

3. 4. 2015

Základem pro perfektní svatební líčení je kvalitní make-up, precizní provedení a dokonalé sladění se stylem nevěsty. Líčení by mělo odpovídat nejen svatebním šatům a účesu, ale i kytici, manikúře a zvoleným doplňkům. Právě proto většina nevěst využívá služeb vizážistů, kteří tohle všechno naplánují a provedou.

Otestujte svatební líčení, účes i vizážistku

Líčení i účes si vyzkoušejte nejpozději 1 měsíc před svatbou. Vizážistka zhodnotí stav vaší pleti i vlasů a v případě potřeby vám doporučí přípravky a procedury pro zlepšení jejich kvality. Pokud už jste si vybraly svatební šaty, bylo by dobré se v nich vyfotit a snímek přinést vizážistce, aby věděla s čím má pracovat. Správná vizážistka by měla vyzkoušet více způsobů líčení, abyste pak společně vybraly to, co vám nejvíc sluší a v čem se cítíte nejlépe. Na líčení se nevyplatí šetřit, pokud má vydržet celý namáhavý den i večer, musí být skutečně kvalitní.

Někteří vizážisti se věnují pouze poradenství, mnozí však dokáží nevěstu nalíčit i učesat. Další možností je vybrat si salón, kde je vizážistka, kosmetička i kadeřnice.

Svatební trendy 2015

Líčení na svatbu dává v letošní sezóně přednost výraznějším rtěnkám, které opticky zvětšují rty. V kurzu jsou matné odstíny, takže pryč s leskem! Vzhledem k pravidlu jedné zvýrazněné části obličeje, bude ostatní líčení spíše přirozené. Výsledkem má být elegance, nikoliv vulgárnost nebo kýčovitost, tak pozor!

Svatební účesy budou opět v romantickém, lehce ležérním, stylu. Vizážisti pro letošek navrhují vázat volné vlnky na jedné straně, aby vynikla krásná šíje a ramena nevěsty. Čím větší a volnější vlny načešete, tím více bude váš účes působit romantickým a éterickým dojmem.

Možná vás více osloví nízko vázaný cop s natupírovanými vlasy, sepnutý na boku hlavy. Je to jednoduchý a hlavně nadčasový účes.

Ve vlasech by neměly chybět ani jemné ozdobné spony nebo květy. 

Velkým hitem je celkové sladění mnoha odstínů jedné barvy, tzv. monochromatický vzhled. Jedná se o sladění make-upu, svatebních šatů, bot, kytice a všech doplňků.

Pravidla svatebního líčení

Svatební líčení by mělo být výraznější než běžné denní líčení, i když na to nejste zvyklé. V den “D” budete středem pozornosti, a proto se nebojte zvýraznit svou krásu a výjimečnost tohoto dne.

Make-up

Vizážistka či kosmetička by měla zvolit fluidní matující make-up bez obsahu oleje. Jedná se o lehký, stabilní make-up, který perfektně kryje nedostatky pleti.

Pudr

Tohoto pomocníka by nevěsta měla mít stále při sobě, protože ho bude potřebovat poměrně často. Už při prvním líčení by měl být aplikován v dostatečném množství. Se správným pudrem se nemusíte bát vrstvení.

Voděodolná řasenka a oční linky

Nespoléhejte se na to, že se ubráníte dojetí a raději sáhněte po kvalitní voděodolné řasence a očních linkách. Oční linky a řasenku by měla nanést vizážistka, která ví, na jaká místa je aplikovat.

Oční stíny

Oční stíny by měly ladit nejen s barvou nevěstiných očí a pleti, ale také s kyticí.

*hnědé oči - modrá či tyrkysová barva, všechny odstíny hnědé a bronzové

*zelené oči - fialová barva, odstíny hnědé a šedé

*modré oči - broskvová až hnědá barva

*šedé oči - odstíny modré až sytě švestkové, kovové odstíny

Rtěnka

Aby rtěnka vydržela na rtech co nejdéle, měla by vizážistka aplikovat pudr pod i na rtěnku.

Diskuze

Kateřina | 20. 2. 2017 17:25

Velice zajímavý článek :) Za měsíc mám svatbu a tak už sháním všechny možné informace a taky začínám být nervozní... Jinak milé nastávající, rozumím vašemu stresu a tak vám to usnadním, podívejte se třeba ještě tady: http://weddingmag.topzine.cz/jak-na-uzasne-svatebni-liceni-rady-odbornika :))