Base jumping

Seznamte se s B.A.S.E. jumpingem a jeho českým průkopníkem Martinem Trdlou

5. 6. 2014

Co je B.A.S.E. jumping? Zprofanovaný, ilegální způsob vybití přebytečné energie vyhledávaný především „adrenalinovými bezmozky“, kteří si neváží vlastního zdraví a života nebo regulérní sport vyžadující vysokou fyzickou zdatnost, důslednou přípravu i trénink, sebekázeň a schopnost rychlého a správného rozhodování?

Není B.A.S.E. jako B.A.S.E. aneb jaké jsou disciplíny base jumpingu (1.díl)

18. 6. 2014

Pojďte si skočit s Martinem Trdlou. Jump se speciálním oblekem nebo "na ostro"?! Poradí Vám, jak na to. ÁÁÁ pojďme hop!

Není B.A.S.E. jako B.A.S.E. aneb jaké jsou disciplíny base jumpingu (2.díl)

25. 6. 2014

S Martinem Trdlou na sebe hodíme speciální obleky a půjdeme si vyzkoušet další disciplíny base jumpingu! Vezme nás s sebou i na závody World base race. Poletíte s námi?

Pronikáme do historie base jumpingu s Martinem Trdlou

13. 6. 2014

První psané zmínky o padácích z 12. století hovoří o čínských akrobatech, kteří používali malé hedvábné padáky pro zpomalení krátkého pádu při gymnastické exhibici.

Dolomity - velehory se vším všudy 2. díl

31. 7. 2014

Dnes vám Martin Trdla představí poslední exity v Dolomitech. Takže si nazujte pohory, vyrážíme vstříc panenské přírodě, legendám i adrenalinu. 

Monte Brento - jeden z nejbezpečnějších exitů na světě

3. 7. 2014

Zavedu vás do míst, která nejsou nijak vzdálená. Vynikají krásou přírody, přívětivostí místních lidí i lahodnou stravou, voňavou kávou a dobře vychlazeným pivem. I tohle totiž patří k B.A.S.E. jumpu!

Martin Trdla pro vás otevírá rakouské exity

6. 8. 2014

Díky své poloze a výšce hor se Rakousko stalo častým cílem našich objevných B.A.S.E. expedic. Ať se vydáte na jakýkoliv z exitů, zaručeně nebudete litovat. Krása přírody protkaná nitkami historie dávné až pradávné prostě vybízí k tomu, prohlédnout si ji pěkně z vrchu.

Dolomity - velehory se vším všudy 1. díl

24. 7. 2014

Milí čtenáři, pokud se vám s námi líbilo na Monte Brento, přesuňte se dnes s námi do Dolomit. Popojedeme pár kilometrů a vlastně se začneme zvolna vracet zpátky domů, ale opravdu velice zvolna, protože na nás stále čeká spousta krásných míst.

Otevíráme další rakouský exit Trisselwand

13. 8. 2014

Jedná se o oblíbenou vyhlídku, nejpopulárnější lezeckou stěnu v Solné komoře a nesmíme zapomenout na úlohu B.A.S.E. exitu. Prostě takové tři v jednom.

Vydejte se s námi na Dachstein

21. 8. 2014

Masiv Dachsteinu v Severních vápencových Alpách je pokrytý ledovcem, který se pyšní titulem nejsevernější a nejvýchodnější zalednění v Alpách. Ve spojitosti s proměnlivým počasím se Dachstein stal jedním z nejnáročnějších rakouských B.A.S.E. exitů.  

Loučíme se s nejlepším českým B.A.S.E. jumperem Martinem Trdlou

28. 8. 2014

Na našem blogu každý čtvrtek zveřejňujeme články s Martinem Trdlou a jeho milovaným B.A.S.E. jumpingem. Dnešní článek nebude o dalším Martinově exitu, bude o tom úplně posledním.

B.A.S.E. jumping v České republice

12. 9. 2014

Jsou to již dva týdny, co nás navždy opustil nejlepší český B.A.S.E. jumper Martin Trdla. Společně s ním jsme pro vás připravili seriál o B.A.S.E. jumpingu, a protože vás nechceme ochudit o jeho pokračování, rozhodli jsme se uveřejnit zbývající články, které pro vás Martin Trdla napsal.

Norská Stěna Trollů a další zdolaný exit

18. 9. 2014

Co znamená Norsko pro B.A.S.E. jumpera? Mnoho skočitelných skal, malá nadmořská výška a hlavně legální B.A.S.E! A právě proto se podíváme na zoubek jednomu zakázanému exitu!

Bispen: jumpněte s námi z dalšího norského exitu

23. 9. 2014

Zaskočte si s námi na Bispen a my vám za odměnu prozradíme, co je to Terrain Flying!

Otevíráme rakouský exit Drachenwand

2. 10. 2014

Zdolejte s námi rakouský exit Drachenwand (Dračí stěnu).

Angel Falls: B.A.S.E. exit, Martin Trdla a super video

10. 10. 2014

Skočit Angel Falls je životní meta pro B.A.S.E. jumpery z celého světa. Je to exit, který láká svou krásou a majestátností, přitahuje nedostupností.

Martin Trdla a jeho švýcarské exity

23. 10. 2014

Super video, nádherná příroda a pohoda jazz exity - to je Martinův článek o jeho dalších zdolaných exitech, tentokrát v Bernských Alpách ve Švýcarsku.

Ski B.A.S.E: Zimní varianta pro nudící se B.A.S.E. jumpery

29. 10. 2014

Proč začali lidé skákat s padákem na zádech a lyžemi na nohou z pevných objektů? Snad ze zvědavosti „Co to udělá, když…“. Snad proto, že zima a sníh přinášejí do B.A.S.E. života útlum a ne každý je ochoten se s ním smířit.

Martin Trdla - život s B.A.S.E. jumpingem

4. 12. 2014

“Když stojíte na exitu a rozhodnete se, že teď není ta pravá chvíle skočit, tak můžete klidně odejít… Nic se neděje, nikdo vás nenutí. To se mně na tom líbí nejvíc, ta svoboda, možnosti rozhodování a hlavně výběr parťáků… taková svoboda rozhodování, která v současným sportu, si myslím, že trochu chybí.” Martin Trdla

Jak se stát B.A.S.E. jumperem?

20. 11. 2014

A je tu poslední rozlučkový článek o B.A.S.E. jumpingu od Martina Trdly. Všichni jste navíc zváni na vzpomínkové setkání s názvem "Martin Trdla - Život s B.A.S.E. jumpingem“, kterým vás provede jeho dobrý kamarád, horolezec Marek Holeček.