Skákací boty: Zábava i sport zvaný powerbocking

6. 11. 2014

Skákací chůdy, skákací boty, sedmimílové skákací boty a pokud chceme být světový tak i powerbocks - to všechno jsou názvy pro hlavní vybavení našeho dalšího extrémního sportu powerbockingu. 

Skákací boty na první pohled vypadají jako super zábava pro samotného skokana a možná ještě větší sranda to je pro přihlížející. Ale to je skutečně jen ten první pohled. A co ten druhý? Tak za prvé, skákací boty zlepšují fyzickou kondici a držení těla. A za druhé, zkušení adrenalinoví nadšenci s tím dokážou předvést řadu extrémních triků a salt. Ti nejlepší své kousky předvádějí i na soutěžích. Ano, i takto může vypadat sport a ještě k tomu extrémní!

Rady pro začínající skokany

Prostudujte si recenze všech značek, nešetřete a kupte si kvalitní výrobek, jinak budete neustále investovat do oprav a náhradních dílů.

Začátečníci i profíci by vždy měli nosit chrániče a přilbu. Na složitější kousky se nestyďte nasadit si chránič páteře.

Skákejte na suchém betonu nebo asfaltu. Při skákání na mokrém povrchu, písku, štěrku nebo podobném terénu se snižuje tření a hrozí pád.

První krůčky na skákacích botách absolvujte s doprovodem. Prvních pár minut neskákejte, ale pouze choďte, klidně i za ruku. Nejlepší je absolvovat kurz, kde vás vše naučí, a ještě než si koupíte vlastní vybavení si vyzkoušíte, jestli je to sport pro vás.

Hned na začátku se na nich naučte sami zvedat ze země. Nechcete se snad rozplácnout někde na veřejnosti a pak ani nedokázat hrdě vstát.

Trénujte ve více lidech, je to zábavnější a bezpečnější.

Čeští bockeři

Powerbocking je v ČR celkem oblíbený. Bockery sdružují hned dvě asociace: Česká asociace Powerockingu (ČAPB) a SK skákací boty. Pro zasloužilé nadšence i úplné začátečníky slouží několikadenní soustředění jako je např. Poweriser camp v Praze, který má za sebou dva úspěšné ročníky.

Závody v powerbockingu

Mnoho skokanů se věnuje tomuto sportu pouze rekreačně, ale zároveň stále stoupá počet účastníků závodů v powerbockingu. Nejčastějšími disciplínami, ve kterých bockeři soupeří, jsou:

*běh na 100 metrů

*běh na 400 metrů

*přeskok přes laťku

*freestyle show

Mistrovství ČR v powerbockingu 2014

Dne 6. září 2014 se uskutečnilo 2. Mistrovství ČR v powerbockingu. Muži, ženy i děti závodily ve čtyřech disciplínách: Skok daleký, Trojskok, Skok vysoký a Freestyle. A jaké jsou výsledky v celkovém pořadí?

V kategorii Děti zvítězil: Jáchym Víteček

V kategorii Ženy se umístily: 1. místo - Tereza Zimová         
                                                  2. místo - Eva Fajmonová        

                                                  3. místo - Lucie Grafová

V kategorii Muži se umístili: 1. místo - Pavel Nyč                                           

                                                2. místo - Daniel Fajmon                                           

                                                3. místo - Petr Lochschmidt

Galerie k článku

Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky