Rozhovor s dodavatelem: Tomáš a supersporty

6. 12. 2018

Nabízíš jízdu ve Ferrari, Lamborghini a nově taky ve Fordu Mustang. Které z nich je tvoje oblíbené?

Každé z těch aut je úplně jiné a má něco do sebe. Americká auta jsou obecně trochu těžkopádnější a taky s tím Mustangem toho ještě nemám tolik odjetého. Spíše mě baví ty klasické supersporty. Navíc Ferrari a Lambo jsou prostě klasika. Nejbližší je mi určitě Ferrari, to má úplně neskutečný jízdní vlastnosti. Když v něm jedeš a přidáš, tak máš pocit, jakoby to auto bylo k cestě přilepené nějakou neviditelnou silou. Prostě pecka!

Jezdíš v nich ještě, anebo už jsou jen pro zákazníky? 

Snažím se s nimi jezdit, co nejvíc to jde. Teď v této sezóně to moc často nešlo, ale stejně jsem využil každé příležitosti. My máme každé pondělí určené jako servisní den a když vidím, že na úterý nejsou naplánované žádné jízdy, tak si ho rezervuju pro sebe. Anebo pokud se konají takovéty srazy milovníků těchhle aut, tak s nimi vyrazím třeba do Rakouska projet si nějaká krásná místa. To mám moc rád.

Chystáš pro naše zákazníky jízdy v supersportu, jak ses k těmhle autům ale vůbec dostal?

Já jsem měl rychlá auta a obecně supersporty rád odmalinka, vždycky když kolem mě projížděly na ulici, nebo jsem slyšel ten zvuk motoru, tak mi to udělalo lepší den. A tak je to dodnes. No a pak asi před 7 lety jsem je poprvé řídil.

To ti bylo 18, že?

Jojo, já jsem si je potřeboval zkusit hned (smích) 

Takže vyzkoušel jsem si u konkurence, která v té době asi začínala jízdu Ferrari i Lambem a byla to pecka. Zároveň jsem se podíval, jak takové zážitky fungujou, a říkal jsem si, že bych touto cestou jednou taky rád šel. V té době to ale byla poměrně vzdálená budoucnost.

A vyplnila se ti a dneska ty auta taky nabízíš. Proč by si zákazníci měli vybrat jízdu s tebou? 

Já myslím, že máme spoustu výhod. Hlavní je, že nabízíme nejvíce termínů, máme nejkrásnější auta, máme je v klasických barvách (červené Ferrari a žluté Lamborghini), které lidi očekávají a chtějí, máme nejmodernější verze vozů a v neposlední řadě máme moderní rezervační systém, který je podle nás nejvíc intuitivní a příjemný pro zákazníky.

Jaké auto máš doma? 

Jako dailycar používám BMW 650i, frozen black, které má 401 koní. Moje srdcovka je Nissan 350Z, který jsem si koupil na 18 za první vydělané peníze. Je to "to" slavné auto z Need for speed. Je se mnou už 7 let a mám v plánu ho nikdy neprodat. A třeba letos jsme si s kamarádem koupili napůl Fiat Multipla. To je zase nejhnusnější auto, co kdy bylo vyrobeno. Je tak bizarní, až se nám začalo líbit (smích).

Čemu dalšímu se věnuješ?

Začínal jsem s pánskou módou, které se věnuju pořád. Máme vlastní e-shop s pánskou a dámskou módou. Pak samozřejmě supersporty. A taky máme svojí neziskovku Brave Bear, ve které pořádáme akce pro děti z dětských domovů. Pomáháme lokálně, spolupracujeme s lokálními lidmi a zakládáme si na tom, že dárci přesně ví, kam jdou jejich peníze do poslední koruny. Můžou se na naše akce přijít podívat, nebo za těmi lidmi zajít a popovídat si s nima.

Když jsme mluvili s řediteli těch dětských domovů, že bychom jim chtěli nějak pomoct, tak nám říkali, ať nenosíme hračky a oblečení, protože to nosí dost lidí, ale ať ty děti někam vezmeme. Ony totiž nemají rodiče, kteří by je vzali o víkendu na nějaký výlet. Takže my je bereme do kina, divadla, na bowling atp. 

A kam směřuješ, jaký je nějaký tvůj dlouhodobý cíl?

Myslím si, že zbohatnout je dneska díky internetu snadnější, než to kdy bylo. Internet totiž nabízí neomezené možnosti. Svoji budoucnost proto vidím v online službách pro uživatele v globálním měřítku. Tam se vidím "byznysově".  Pokud bych ale měl odpovědět na otázku, kde bych chtěl být třeba za 3 roky, odpověděl bych, že bych chtěl být šťastný. Na ničem jiném v podstatě nezáleží. 

Takže co teď plánuješ? 

Poslední rok a půl vyvíjím takovou sociální službu, kterou budeme 1. 1. spouštět a je to přesně tohle. Mám takovou vizi, že třeba za 3 roky bude mít prostě třeba deset milionů uživatelů, kteří to budou používat.

Jsi hodně mladý, prozraď nám nějaký recept na úspěch :-) 

Já myslím, že je hodně důležité dělat věci hned. Určitě to znáš sama, řekneš si, že něco odložíš na zítra, ze zítřku je příští týden a pak za rok zjistíš, že jsi to pořád neudělala. No a já ty věci dělám rád hned. Protože pokud něco uděláš dneska, tak za rok zjistíš, že tě to třeba posunulo někam úplně jinam. Někam o level dál.

Nevím, jestli je to úplně recept na úspěch, ale určitě je to skvělý krok na cestě k němu. 

Čím sis v poslední době udělal radost?

Mně dělá radost cestování, takže asi to. Teď jsem předminulý týden byl v Dominikánské republice a to mě hodně baví.

A co konkrétně, poznávání cizích míst nebo to, že si odpočineš?

No, já se většinou z dovolené vrátím ještě míň odpočatý, než jsem byl před odjezdem (smích). Já tam totiž nejezdím odpočívat, ale poznávat. Takže cestuju, poznávám místa, mluvím s lidma a tak.

A když se podíváš na naši nabídku, jaký zážitek (kromě těch svých samozřejmě) by sis chtěl vyzkoušet a proč?  

Já už jsem si jich hodně vyzkoušel, takže to není jednoduché. Lidi v mojem okolí třeba ví, že mi neudělají radost nějakým hmotným dárkem, ale jedině zážitkem. A už moc neví, co mi kupovat. Skákal jsem už z letadla, lozil jsem v jeskyni, vyzkoušel jsem si bungee jumping, střelbu, surfování, wakeboards a spoustu dalších… Ale teď mě napadá, že bych se možná rád projel v rallye autě s někým, kdo to fakt umí. Třeba s nějakým mistrem Evropy, anebo se proletěl stíhačkou. 

Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky