Rozhovor s dodavatelem: Malvína a JazzClub U Staré paní

22. 10. 2018

Jak vznikal Klub u Staré paní? Máte ráda jazz?

Ano, máme moc rádi jazz, s mužem stále chodíme ke konkurenci, i když již méně často, než před otevřením našeho podniku. Jazzclub u Staré paní je splněným snem mého muže :) vznikal dlouho, kdy jsme se inspirovali především na našich zahraničních cestách a díky nabídce, která se neodmítá, vznikl zde na tomto místě doopravdy.

Trvalo nám to přibližně rok, a jak já ráda s nadsázkou říkám "málem nás to stálo manželství" :)

Na vašich stránkách píšete, že váš jazzklub byl dříve centrem pražské jazzové scény, co tím myslíte, přibližte nám trochu historii tohoto místa

Na tomto místě existuje hudební klub už téměř celé století, v posledních letech jeho věhlas trochu upadal, snažíme se ho navrátit do centra dění, aby byl nejen místem pro posluchače, ale také místem setkávání hudebníků a jejich přátel.

S většinou hudebníků, kteří u nás nyní hrají se snažím seznámit osobně, hodně nám záleží na osobním kontaktu. A vzhledem k tomu, že tento klub byl opravdu centrem pražské jazzové scény, jistě zde hrálo spousta slavných muzikantů. Nyní nás například pravidelně navštěvuje skladatel Ondřej Soukup, jehož žena Lucia Šoralová u nás občas zpívá.

Rádi experimentujete, že? V čem jste unikátní?

Řekla bych, že atmosféra našeho klubu je velmi unikátní, vrací Vás do doby vzniku jazzu, snažili jsme se klást důraz na detail. Výběr tapet, výběr barového skla, aby každý drink měl tu správnou skleničku, či vytváření papírových rozetek pod nápoje s naší vlastní grafikou, tohle všechno je pro nás důležité a zabralo nám to opravdu hodně času.

Zároveň nabízíme širokou nabídku prémiového alkoholu a klademe důraz na neotřelé receptury koktejlů. V nejbližší době odtajníme také nové koktejlové menu, které pro nás stvořil velmi významný barman na nejen české barové scéně.

Jakým směrem se ubíráte, kde vidíte Starou paní třeba za 5 let?

Náš klub vidím jako místo, které bude vyhledáváno pro svou unikátní atmosféru, výborné pití a v neposlední řadě hudební scénu, kde se vždy bude hrát kvalitní hudba.

Jaký zážitek z naší nabídky byste si chtěla vyzkoušet (kromě vašich :-) )?

Kurz vietnamské kuchyně

Čemu se věnujete kromě vašeho klubu?

Našemu ročnímu synovi Danielovi :)

Čím jste si v poslední době udělala radost?

Naplánováním výletu do Skotska. Pojedeme do Edingburghu mezi vánočními svátky. Věřím, že navštívíme pár jazzových klubů a koktejlových barů a přijedeme plní inspirace. 

Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky