Rozhovor s Adropákem Rostislavem Peníškou

26. 8. 2014

Rádi bychom vám postupně představili všechny členy našeho „Adrop.cz“ týmu. Myslíme si, že je to důležité, abyste pochopili naší filozofii podnikání a hlavně co jsme za lidi :) Nebudeme to nějak okecávat a půjdeme rovnou na věc. Začneme zhurta a rovnou tím nejpovolanějším. Zakladatelem společnosti Adrop.cz, Rostislavem Peníškou. 

Rosťa miluje sport a zasvětil mu všechen dosavadní život. Ve sportu se naučil vyhrávat i prohrávat, ale raději vyhrává, nicméně ne za každou cenu. :) Je velkým vizionářem a má rád nové výzvy a trendy.

Osudový opeřený míček

Již v raném dětství se začíná věnovat badmintonu, který ho učaruje a už ho neopustí. Má na triku mnoho mistrovských titulů v jednotlivcích a účast na několika mistrovství Evropy v tomto olympijském sportu.

Stavař se zaměřením na sport  

Liberecký rodák studoval stavební průmyslovku v Praze a následně tříleté bakalářské studium na Technické univerzitě v Liberci, obor sportovní management. Takže opět sport. :)

Jak jsi se dostal k zážitkům?   

Pocházím z podnikatelské rodiny a od útlého věku jsem toužil mít něco svého. Studoval jsem vysokou školu, neměl peněz nazbyt a zároveň jsem chtěl zůstat u sportu, tak mě napadlo zprostředkování zážitků. S pomocí kamaráda jsem vytvořil první webové stránky a kupodivu jsem se trefil do té správné doby. Téměř okamžitě začaly chodit první objednávky, byť webovky byly strašné a dnes byste si na nich neobjednali ani rohlík. Následovalo období, kdy jsem musel skloubit studium a své rozjíždějící se podnikání. Z přednášky jsem chvátal domů vytisknout objednávky, pak zpátky do školy na cviko a z něj kvapem na poštu poslat zásilky.

Které zážitky jsi vyzkoušel a u čeho jsi zůstal?   

Vyzkoušel jsem téměř celou nabídku zážitků firmy Adrop.cz., od pilotování letadla přes bungee jumping až k letu balónem. Jsem držitelem potápěčské i parašutistické licence. Nejvíce mě v poslední době baví lezení po skalách, ferraty a zdolávání zasněžených velehor. Jinak se věnuji snad všem sportům, které vás napadnou.  

Děláš i něco jiného než sport?

Kromě vedení české a slovenské pobočky Adropu jsem byl přes tři roky předsedou libereckého badmintonového oddílu, který má více jak 100 členů. Dalším mým velkým koníčkem je on-line marketing. Poslouchám kapelu Mňága a Žďorp, čtu knížky o horolezcích, mám rád asijská jídla a miluju cestování.  

Do jakých koutů světa rád zavítáš?

Radši cestuji na vlastní pěst se stanem než po hotelích. Obdivuji divokou přírodu a rozdílné kultury. Města mě zatím tolik nelákají a tak si je nechávám na potom až budu velký.  :) Mou vysněnou zemí je Nepál. Chtěl bych zde udělat trek kolem nejvyšších kopců naší planety a třeba se v budoucnu i o nějaký pokusit.

Máš životní motto?

Nebát se změn a nových zážitků, i když mi ostatní říkají něco jiného. Beze změn bude život stále stejný a nezáživný. Žijeme jen jednou a jak se zdá, čas letí čím dál rychleji.  

Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky