Přišli jsme, viděli jsme a vyzkoušeli za Vás

6. 6. 2014

Tak jsme zase jednou nevěděli, co roupama a říkali si, že by to chtělo nějaký výlet. Jelikož jsme chtěli cestovat v pracovní době, museli jsme si to nějak odůvodnit. A na to je nejlepší služební cesta. Píchli jsme prst do mapy a osud (jmenuje se Rosťa) nám určil Prahu. Právě v Praze se nachází stále rozrůstající se rodinka oblíbených simulátorů. Cíl byl tedy jasný - jedeme testovat simulátory!

Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu ...

Když jsme dorazili na místo, přivítal nás pan Radek Topinka, strůjce toho všeho. V roce 2005 začal vyvíjet a stavět svůj první simulátor Boeing 737 jen pro sebe a stejně zapálené přátele. V roce 2014 už provozuje celkem sedm simulátorů pro veřejnost a osmý dokončuje. Všechny simulátory jsou originály, které vyvíjí on a jeho tým.

Po menším osvěžení po namáhavé cestě (1 km od stanice metra) jsme se na to vrhli. Pan Topinka nás nejdříve provedl svým královstvím a dal nám zajímavý výklad o každém trenažéru.

Formule 1

Jízdu ve formuli si můžete vychutnat buď sami, nebo s sebou vezměte kamarády a dejte si společný závod. Do jednoho závodu je možné zapojit až 4 formule. Každý budete mít k dispozici jeden simulátor a na projektoru jeden druhého uvidíte. Dva simulátory jsou kopií kabiny jezdce Formule 1, třetí simulátor je možné převézt za klientem a čtvrtý simulátor formule je plně pohyblivý. Prostě máte z čeho vybírat.

Boeing 737

Tento simulátor je dokonalou replikou kokpitu skutečného Boeingu 737. K dispozici jsou tři scénáře simulace. O dokonalé vtažení do děje se postará nejen precizně vybudovaný kokpit, ale rovněž tři projektory, které vás “zmatou” natolik, že budete cítit, jak se simulátor hýbe, i když tomu tak není. Simulátor Boeingu je určen pro nelétající i létající veřejnost.

Cessna a Piper Seneca

Pokud si na velký Boeing netroufáte, je pro Vás simulátor Cessny nebo Piper Senecy jako dělaný. Je plně vybaven pro IFRové simulované lety včetně zabudované GPS a autopilota. Díky plně pohyblivému simulátoru je iluze naprosto dokonalá.

Stíhačka F16

Jedná se o nepohyblivou repliku kokpitu, ve kterém není vynechán jediný detail. Součástí je i 180° půlkruhová počítačová vizualizace a ovládání jako v pravé F16. Na nastavení ovládání se podíleli instruktoři z České armády. Vyzkoušet si můžete strategii boje vzduch-vzduch, vzduch-země nebo tankování za letu. Všechny scénáře odpovídají skutečnosti.  

Tento zážitek jsme si vyzkoušeli a i když jsme parta pacifistů, nechali jsme se rádi vtáhnout do boje. Ze začátku jsme se jen rozkoukávali, všechno jsme si “osahali”, udělali nějaký ten přemet, ale když začalo jít do tuhého, adrenalin stoupal a jediné na co byl člověk schopný myslet, byl boj, který nesmí prohrát. Někteří však prohráli a byl jim vystrojen pohřeb se všemi poctami. Jejich smrt však nezůstala nepotrestána! A tak se někteří piloti vrátili domů jako váleční hrdinové a někteří se nevrátili vůbec … protože se stále snaží zneškodnit nepřítele. Snad se jednoho dne vrátí, protože je tu spousta práce a já ji za ně dělat nebudu!

Chcete se dozvědět víc o simulátoru stíhačky F16? Tak pečlivě sledujte náš blog, brzy na něm přistane recenze!

A jak bude probíhat Vaše jízda či let?

Na domluvený čas se dostavíte na místo, kde Vám letuška nabídne občerstvení u baru. Tam si Vás vyzvedne instruktor, který Vám sdělí pár informací o daném simulátoru. A pak už se jde na věc! Během simulace je instruktor stále s Vámi a dělá vše pro to, aby jste si svůj zážitek, co nejvíce užili.

U simulátoru formule Vám obsluha sdělí způsob ovládání a pak už je vše jen ve Vaší režii. Stálý dohled instruktora není potřeba, protože na kroucení volantem nelze nic zkazit.

Skuteční piloti v roli instruktorů

U všech leteckých simulátorů budete mít speciální dohled - skutečného pilota, který Vám bude se vším nápomocen během celé simulace. U simulátoru stíhačky F16 je možné si připlatit za instruktáž od vojenského pilota.

Na co se můžete těšit?

Obdivovatelé ponorek můžou začít slavit! Během léta 2014 bude spuštěn simulátor ponorky, jehož předlohou byla německá ponorka U-BOAT. Tento simulátor je určen pro 3 členy posádky, kteří musí obstarat periskop, veškeré ovládání ponorky, radar a odpalování torpéd. Při rychlém ponoru začne stříkat voda z pláště ponorky a bude jen na Vás, jak rychle zavřete hlavní uzávěr. Na klidu Vám nepřidají nouzová světla ani alarm, který se spustí v případě nebezpečí.   

Galerie k článku

Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky