Pět P pro přežití v přírodě

1. 4. 2015

Ve skutečnosti se nejedná o pět P, ale pouze o dvě P a jedno O, to by se však v titulku nevyjímalo. P ne P, neřešte titulek a raději už slezte z toho gauče, sbalte to nejnutnější pro přežití (tablet to určitě není) a na pár dní se staňte lesním mužíkem nebo lesní žínkou. Naučíte se získávat vodu z mechu, vybírat ty správné hmyzí lahůdky a až přijde velký blackout, vy přežijete! Tady máte pár rad na cestu.

Pitná voda

Voda by se měla vždy přefiltrovat. Prodávají se speciální UV lampy i tablety, které se dají do lahve, a zlikvidují bakterie. Že je to moc civilizační? Pak si jistě vystačíte s ručně dělaným filtrem, do kterého dáte dřevěné uhlí vlastní výroby a vodu přefiltrujete zcela přírodně. Vodu můžete samozřejmě i převařit, ale neodstraníte zákal ani chemické látky.

Je po dešti, je vlhko, a vy tedy můžete snadno získat vodu z mechu. Najdete si mech, který není znečištěný (ani jeho okolí) odpadkami, výkaly apod. Mech opatrně oddělíte od země či kamene a vodu vymačkáte přímo do úst. Voda je přefiltrovaná mechem a není nutné ji dále upravovat. Tím, že mech trochu pomačkáte, mu neublížíte. Když ho narovnáte a vrátíte na původní místo, bude dál "vegetit".

Když je sníh, máte zásobárnu vody všude kolem sebe. Používejte pouze čistý sníh a nechte si ho roztát v lahvi. V případě, že budete sníh rovnou konzumovat, vaše tělo začne ledovou vodu ohřívat, a to vás připraví o dost energie.

V nejhorším případě lze získat vodu naříznutím kmenu břízy, nebo nechat přes noc dámský tampon nasáknout rosou a ráno se z něj napít. Extrémem je pití vlastní moči, ale když je nouze největší…

Potrava

Pokud ulovíte zvíře, musíte ho ihned stáhnout z kůže, vykuchat a nařezat na tenké plátky. Na přípravu jsou však nejlepší ryby, ty můžete jíst i syrové. Ani špatní lovci hlady neumřou. Mohou se napást rostlin a kořínků, “ulovit” si mravence, larvy i housenky. Pozor na barevný hmyz, bývá jedovatý!

Oheň

Než vám tady složitě vysvětlovat postupy rozdělávání ohně, tak vám sem radši dám pár videí a učte se!

/Rozdělání ohně třením/

/Rozdělání ohně pomocí lukové vrtačky/

/Nejlepší tipy od odborníka na přežití p. Zkazila/

Chcete se stát pravým zálesákem bez moderních vymožeností a stále nevíte, jak na to? Na 1 - 3 dny si to vyzkoušíte pod dohledem našich instruktorů, kteří vás vše potřebné naučí a ochrání před českou džunglí, divokou zvěří i před vámi samotnými.

Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky