Netradiční adrenalinové zážitky na sněhu

19. 2. 2019

Lyže, prkno, sáňky, psí spřežení, běžky… tohle všechno už znáte jako své boty a chtělo by to nějaké nové zimní vzrušení? Potřebujete zkrátka zimní injekci vzrušení a adrenalinu, ale nějak nemáte inspiraci? Nevěšte hlavu. Mám pro vás tipy na netradiční zážitky na sněhu, které vás dostanou! Tak se hezky usaďte, jdeme na to. 

Snowkiting aneb jízda na dračí pohon

Máte rádi zimu, draky a jízdu na prkně nebo lyžích na kouzelně zasněžených pláních? A co kdybyste na ně koukali z ptačí perspektivy? Boží představa, že? Snowkiting vám jí umí vyplnit!

Snowkiting aneb jízda na lyžích nebo snowboardu na dračí pohon vás určitě nadchne. Posune to vaše zimní zážitky o level dál. Stačí počkat, až bude foukat, nazout prkno nebo lyže a nafukovací nebo komorový kite vás bude vozit klidně celý den. Můžete si vzít klasické (sjezdové lyže, carvingy, skialpy nebo big footy) lyže nebo prkno, nejlepší jsou ale freestylové lyže a speciální snowkiteboard, který má mnoho výhod jako třeba mnohem větší rádius. Alespoň první jízdu je dobré absolvovat s instruktorem, abyste pak mohli sami řádit bezpečně a využili potenciál draka na maximum.

A pak to bude vypadat třeba takhle

Ledolezení

Když je pořádná zima, tak dokonce i u nás vzniká hned několik ledových stěn. Je tu totiž jeden sport, který nemá konkurenci. Ledolezení! Mačky, cepín a hurá nahoru na horu! Lezení po ledu je úplně jiné lezení. To chce prostě zažít. Poprvé je to ale rozhodně nejlepší s instruktorem, abyste se nevrhli do něčeho, co by bylo nad vaše síly. Během tohoto lezení si perfektně vyzkoušíte svoje možnosti a zažijete paráááádní adrenalin. Ale nebojte, samozřejmě bezpečně.

Ice sailing aneb jako Formule 1 na ledu

Neskutečná rychlost až 140 km/h, akcelerace lodi ve zlomku sekundy a brutáááální nálož adrenalinu, to je jachting na ledu. Veškerá pozitiva jachtingu na vodě se na ledu několikrát znásobí, říká se totiž, že den na jachtě na ledu je jako sezóna na vodě. Vše je intenzivnější a lepší a ta nálož adrenalinu, když svištíte po ledové ploše obrovskou rychlostí, je neskutečná. Vypadá to pak nějak 

­Kajak na sněhu

Že je kombinace kajaku a sněhu nepředstavitelná? Kajak vám celou zimu odpočívá v garáži? Chyba! Proč se vzdávat tohoto skvělého sportu, když si ho můžete naopak vytunit a užít i v zimě? Je to skvělá zábava, hele

Trek na ledovec

Že je to trek po ledovci jako jakákoli jiná procházka v zimě? Omyl! Na ledovec je potřeba speciální vybavení, zvládnutí konkrétních technik a hlavně bezpečnostních zásad.

Co budete potřebovat? Základem jsou mačky, cepín, přilba, úvazy, lano, karabina… už to vzdáváte? Tak si k tomu přidejte zkušeného průvodce a ten všechno zařídí za vás. Třeba na novozélandský ledovec Fox (který je mimochodem nejkrásnější na světě) se vyráží celoročně a můžete si vybrat, jestli chcete jít celou dobu pěšky, anebo se nechat nahoru vyvézt třeba vrtulníkem. A to chcete! je to nezapomenutelný zážitek na celý život. Nádherné bílomodré odlesky, průzračně čistá voda, křupání sněhu pod nohama, duha na každém rohu a k tomu příjemná túra. Značka ideál. 

Ještě váháte? Anebo byste snad chtěli něco blíž? Tak mrkněte třeba na nejlepší trasy pro skialpy na Slovensku nebo na nejlepší místa, kam vyrazit na freeride v Rakousku

Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky