Extrémní závody pro ty nejdrsnější chlapy

16. 8. 2018

Tyhle závody jsou jenom pro ty nejdrsnější chlapy. Musí totiž zdolat stovky kilometrů v brutálních podmínkách, vydržet odřeniny, puchýře, vedro, nebo ledovou vodu a to všechno v časovém limitu, který není vůbec dlouhý. 

Patagonian Expedition Race (aneb poslední skutečně divoká expedice)

Začneme pěkně zostra, tahle Patagonská expedice vás v týmu 4 lidí (minimálně 1 muž a jedna žena) zavede do hlubin jižní Patagonie na místa, kam moc lidí nechodí. Po vzoru tradičních cest indiánských předků se vydáte přes planiny, ledovce a pralesy, budete brodit řeky, přeplouvat jezera a zdolávat vrcholky hor. Čekají vás stovky kilometrů, které strávíte během, na treku, horském kole, kajaku, nebo lezením, to vše za nepředvídatelného počasí a bez toho, abyste potkali živáčka. 

Jak to vypadá ve skutečnosti? Mrkejte

Náááádhera, že? 

Kdy: 17. – 30. listopadu 2018 

Kde: jižní Chilská Patagonie (s hl. městem Punta Arenas)

Kolik: časový limit 10 dní, více než 500 km. 24 hodin před startem dostanete mapu a musíte z ní umět vyčíst trasu, která se každý rok mění

Podmínkyminimální věk je 18 let, musíte umět plavat, jezdit na seakayaku (jeden z týmu musí být instruktor), pracovat s lanem (budete slaňovat, brodit řeky atp.), navigovat (ne, to, když vám na střední ukazovali buzolu, není dostatečná znalost), ovládat první pomoc (s certifikátem)

Registrace: jdete do toho? Stačí se přihlásit

World’s Toughest Mudder

Nejextrémnější, nejšílenější a nejvíce dechvyrážející závod s překážkami na světě. Čeká na vás 5 mil dlouhý okruh okořeněný zhruba 20-25 šílenými překážkami, které si ani nedokážete představit. A vlastně je ještě nikdo nikdy neviděl. Každý rok jsou totiž nové.

Organizátoři závodu nemají jenom pusu plnou drsných řečí, jejich překážky skutečně stojí za to, hele

Tyhle parádičky si budete dávat znovu a znovu, pořád dokola, celých 24 hodin. Myslím, že v průběhu závodu perfektně vytuníte techniku jejich překonávání. Potřebujete k tomu vlastně jenom sílu horní části těla, sílu dolní části těla, koordinaci celého těla a k tomu psychickou odolnost a vytrvalost. Hračka. 

Kdy: 10. - 11. listopad 2018 

Kde: Fairburn, Georgia

Kolik: 24 hodin, asi 80 - 100 mil a zhruba 300 - 400 překážek, $10,000 cena pro nejlepší

Registrace: jdete do toho? Stačí se přihlásit

Tento závod dokončí jen zhruba 10 procent zúčastněných. Na konci skutečně dlouhého dne se ukáže, kdo je nejtvrdší muž a nejtvrdší žena planety.

Pokud si ještě nejste jistí, můžete začít trénovat podle oficiálních návodů závodu, anebo se vydat otestovat svou zdatnost do Toughest Mudder bootcampu

The brutal extreme triathlon ve Walesu aneb Triatlon jenom pro ty nejlepší

„Když vás vaše sny neděsí, nejsou dostatečně velké“, tohle jejich motto závod perfektně vystihuje.

Havajský Kona ironman vypadá vedle tohohle závodu jako rozcvička na školním hřišti. Tady si totiž užijete 11,4 kilometrů plavání v ledovém jezeře Padarn, 540 kilometrů na kole skrze úžasná pohoří Walesu a nakonec 126 kilometrů běhu na nejvyšší horu Walesu Mount Snowdon.

Kdy: 17. září 2018 

Kde: Llanberis, Severní Wales

Kolik: 11,4 kilometrů plavání, 540 kilometrů na kole, 126 kilometrů běh

Registrace: jdete do toho? Stačí se přihlásit

Pokud máte rádi trochu méně brutální výzvy, nabízí se také možnost absolvovat pouze klasického ironmana, anebo si ho rozdělit a zvládnout ho v týmu.

Tak co, vybrali jste si? 

Krušnohorský Everest

Že jsou na vás tyhle závody jako z jiného světa? Co takhle něco trochu míň extrémního a trochu blíž? 

6. října od 10 hodin si můžete vyzkoušet nejtěžší intervalový závod v ČR - Krušnohorský Everest. Úkolem družstva je během 12 hodin co nejvícekrát vyběhnout (vystoupat, vyškrábat se) po slalomovém svahu na Bouřňáku a ideálně se dostat až k hranici 8 tisíc výškových metrů. Panoramata asi budou trochu jiná než v Nepálu, zato tento ultratrailový závod zvládnete bez kyslíkové bomby. Vaše tělo z něj ale bude mít dosti podobný zážitek.

Tak co, jdete do toho? Stačí se přihlásit. Ještě stihnete i natrénovat. 

Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky