Letecký simulátor stíhačky F16 aneb testujeme zážitky

27. 8. 2014

Všichni někam letí. Někdo letí do práce, jiní na dovolenou a i my jsme dostali chuť se proletět. Venku sychravo, na vyhlídkový let to rozhodně nevypadalo, a tak jsme se rozhodli, že vyzkoušíme letecký simulátor.

Takovou stíhačku doma nemáte!

V našem hlavním městě se ukrývá letecký simulátor stíhačky F16. Jedná se o nepohyblivou repliku kokpitu, která je věrnou kopií kokpitu pravé stíhačky. Nejen design, ale i veškeré nastavení přístrojů včetně citlivosti a vztlaků bylo konzultováno a vyzkoušeno skutečnými bojovými piloty. 

Těšit se můžete i na takové vychytávky jako je strategie boje vzduch - země, vzduch - vzduch, tankování za letu nebo ovládání přípustě motorů. Všechny bojové scénáře samozřejmě odpovídají skutečnosti. Po celou dobu se Vám navíc bude věnovat profesionální pilot v uniformě. Standardem je pilot civilního letadla, za příplatek je však možné zajistit služby vojenského pilota.

Jestli máte pocit, že pan majitel a provozovatel (v jedné osobě) je tak trochu hračička, tak máte špatný pocit. On je tak trochu velká hračička! Jen díky tomu si mnoho mužů, ale i žen může splnit svůj sen o pilotování stíhačky.

Stylové uvítání

Ihned po příchodu nás stewartka uvedla k baru, kde nám nabídla menší občerstvení. Po chvilce si nás vyzvedl pilot civilního letadla a zavedl nás k leteckému simulátoru.

Byla vyhlášena bojová pohotovost …

Jako první se k boji odhodlal náš šéf Rosťa. Prý musí vyzkoušet, jestli je to bezpečné. Nikdy by si neodpustil, kdyby se nám něco stalo… Je to náš hrdina!

Vybral si boj vzduch - vzduch, usedl do kokpitu a pilot mu začal vysvětlovat, co ho čeká v posledních minutách jeho virtuálního života. Přímo před ním se spustila simulace na třech projektorech, chopil se kniplu a připravoval se vzlétnout ze základny. V operačním prostoru si nacvičil základní akrobatické prvky a celkově si stroj tak nějak “ošahal”.

A pak už musel začít bojovat o holý život. I přes cenné rady instruktora dobojoval celkem rychle. No, co... alespoň si odbyl svoje poprvé a příště už to bude lepší. A také bylo! Vyhecován námi i svou první porážkou šel znovu do toho. Zaměřování mu šlo už podstatně lépe. K dispozici měl řízené rakety i kanon, ale k sestřelení nepřítele používal výhradně rakety. Od té doby si zvyká na přezdívku Buzz Rakeťák. Jako jediný z nás přežil tuhý boj, aby pak nakonec zahynul při přistání.

Takže až Vy navštívíte letecký simulátor Praha, nezapomeňte těsně před přistáním zvednout čumák (stíhačky), nebo se rozplácnete o ranvej jako náš velitel letky Adrop.

Varianta zážitku: Stíhačka F16 + Bonus RC simulátor

Doba trvání: 30 min. + 15 min. na RC simulátor

Tester zážitku: Tým Adrop

Galerie k článku

Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky