Jízda Hummerem H1 aneb testujeme naše zážitky

18. 7. 2014

Naše ryze ženská posádka jela otestovat autíčko, které je vhodné pro každou ženu, především shopalistky. Do města se totiž žádné jiné auto nehodí tak, jako právě Hummer H1. Takže připoutat a jedééém směr Klíčany u Prahy

Liberec - Klíčany za 1 hodinu 15 minut

Cesta ubíhala rychle, na palubě našeho speciálu (Octavia z roku 1999) vládla skvělá atmosféra, a protože jsme vše stíhaly až podezřele rychle (možná přijde, ne kouzelník, ale pokuta) zastavily jsme se i na zmrzku. Posilněny čímsi, co se podobalo zmrzlině, jsme vyrazily do bodu … ne G, ale určení. Jelikož je pískovna uprostřed ničeho, je lepší si s sebou vzít naši mapku, kterou přikládáme k zážitku, případně navigaci, která vás navede pomocí GPS souřadnic. Záchytným bodem pro zbloudilé pocestné je letiště hned vedle pískovny (a podél silnice) u obce Klíčany.

Auto se nechává před závorou!

Před vjezdem do pískovny je závora s cedulí zákazu vjezdu. Bylo by dobré zákaz respektovat! Nebojte se, na smluvený čas si vás provozovatel přijede vyzvednout samotným Hummerem. Je to z důvodu bezpečnosti vaší i vašeho vozu.

Jaký bude váš zážitek s Hummerem?

Při příjezdu do pískovny si budete trochu připadat, jako kdybyste právě přijeli do Grand kaňonu, takového menšího, českého. Dostanete krátkou instruktáž, sednete si za volant a dalších 20 - 40 minut (podle koupené varianty), bude Hummer jen a jen váš. Na místě spolujezdce bude po celou dobu zkušený řidič, který vás za silného povzbuzování a cenných rad protáhne po celé terénní OFF-ROAD dráze, kterou upravovali jezdci z Rallye Dakar. S sebou můžete vzít další dva spolujezdce, kteří mohou natáčet vaši zběsilou jízdu tak, jako my natáčeli tu svou. 

Naše dámská jízda

My “testovačky” jsme to projely trochu jinak. Všechny tři jsme se nechaly svézt od velkého sympaťáka a srandisty, který bude vozit i vás. A jak dámská jízda probíhala? Nejlépe to asi vystihuje dotaz mé kolegyně, když jsme přijely pod kopec, na který bych se stěží škrábala pěšky natož autem: “To pojedeme jako nahoru?” Ano, jely jsme nahoru stylem, který bych přirovnala k prudkému stoupání letadla - byly jsme zaražené do sedaček, v očích smrt a neviděly jsme nic jiného než nebe, které se nepochopitelně přibližovalo. No a pak jsme jen zahnuly a stejným krpálem jsme jely dolů. Vidina salta mortale i s autem zapříčinila, že jsme se rukama, nohama zapřely o co šlo i nešlo a pištění jsme prokládaly střeštěným smíchem (z čehož měl pan řidič škodolibou radost), no prostě máme super zážitek! Provezl nás celým areálem křížem krážem. Neunikl nám žádný kopec, sráz, žádná mulda ani menší jezírko, kterým jsme prosvištěly a užily si tak aquaplaning s plnou parádou.

Ta nejodvážnější z nás si sedla za volant, náš řidič se posadil na místo spolujezdce a já s další kolegyní jsme raději vystoupily. Někdo přeci musí zůstat živ, aby mohl testovat naše další zážitky!

Tester zážitku: Polovička týmu Adrop (ta lepší polovička samozřejmě)

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Galerie k článku

Diskuze

Vlasta | 23. 7. 2014 10:36

To musela být parádní jízda :)