Jak vybrat ten správný dárek

6. 6. 2018

Říká se, že ve stáří nebudeme vzpomínat na to, v jakém oblečení jsme chodili, jaký nábytek nebo doplňky jsme měli, nebo na jaké sošky nám doma padal prach. Mezi ty nejlepší a nejtrvalejší vzpomínky patří okamžiky s našimi blízkými, které jsou nabité intenzivními emocemi.

 

Tváří v tvář dalším narozeninám, Vánocům a svátkům se pravidelně dostáváme do situace, kdy nevíme co našim blízkým koupit. Je to ale jednoduché- darujte svým blízkým další okamžiky, na které budou rádi vzpomínat a ne jen další krámy.

Hmotné dárky nefrčí

Pokusme se pomalu se od konzumu a hromadění věcí alespoň v případě dávání dárků přesunout k nějakému hlubšímu smyslu a myšlence. Jak?

Lahev kvalitního alkoholu nebo nový kus oblečení jsou fajn, ale pokud máte doma plný bar a skříň nacpanou k prasknutí, tak vás asi pravděpodobně příliš neohromí, že? Dost možná se jenom přidá k dalším nechtěným darům na spodní poličce. A vaši blízcí to mají stejně. Takový dárek asi dávat nechcete. Takže jak na to?

Sami si to nekoupí

Narozeniny, svátky, výročí a další podobné události jsou skvělou příležitostí k tomu, splnit vašim blízkým nějaký jejich dávný sen nebo touhu. V dnešní době si spousta lidí nedopřeje to, po čem skutečně touží, protože si říkají, že to přeci nepotřebují.

Právě naopak! 

Přesně tohle jsou věci, které potřebují, aby byl jejich život plný nezapomenutelných vzpomínek. Potřebují zážitky, na které budou rádi vzpomínat. Zkuste se teď zamyslet…. O čem sní? Čím chtěl oslavenec být, když byl malý? Koho obdivuje, na jaké filmy kouká, jaké čte knihy? A co mají společné? Mohl třeba snít o tom, že bude závodit ve formuli jako Schumacher, vznášet se v oblacích, uhánět krajinou na nadupané motorce, anebo třeba trávit dny potápěním pod mořskou hladinou. Vypráví často o tom, jak si chtěl vždycky vyzkoušet jízdu tankem, střelbu, nebo třeba tandemový seskok z letadla? Ale proč by si takové věci kupoval sám že. Vždyť platí hypotéku, auto, pojištění, jídlo a musí taky myslet na budoucnost….

Od toho jste tady vy

Tak už víte, co jsou jeho tajné touhy? Pokud je to jasné, tak neváhejte a kupte ten správný zážitek rovnou. Mluví o seskoku padákem? Tak mu ho dopřejte. Chtěl by si vyzkoušet jízdu ve Ferrari? Proč ne. Pokud to chcete posunout ještě o level dál, pořiďte zážitek pro celou jeho partu nebo i jeho partnerku či manželku. Vždyť sdílená radost se násobí a společné vzpomínky jsou nenahraditelné.

 

Dost možná vám ale neřekne, co přesně by chtěl… ale určitě vám dává nápovědy. Pokud ho znáte, jistě víte, jestli třeba miluje rychlou jízdu v autě, nebo je od jara do podzimu v plavkách nebo maskáčích, anebo si ujíždí na lahůdkách a luxusním pití. Zkoumejte ho trochu, poslouchejte ho a zamyslete se co má rád. Určitě vás to navede správným směrem a náš dárkový rádce už vám pomůže vybrat konkrétní zážitek.

Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky