Hydrospeed není for stupííd

19. 2. 2015

Plastový plovák, který vás má udržet nad hladinou… a tohle že je extrémní sport? Až se vrhnete do chřtánu dravé řeky, budete rádi, že jste si na tenhle extrém mohli vzít ten ošklivý plovák. Kde jiní sjíždějí řeku na raftu či kánoi, tam ti největší borci jedou po břiše a na plováku.

/Skutečně extrémní hydrospeed/

Základem je speciální plovák!

Jako né, že teď vezmete plovák určený do bazénu a hópnete s ním do vln. Plovák hydrospeed je vyroben z tvrdé pěny a plastu, je mnohem odolnější, protože musí vydržet velký nápor vody, vln a ještě s sebou táhnout nějakého toho vodníka.

Jezdec na plováku nestojí, ale leží, což umožňuje doslova intimní kontakt s vodou, a to je někdy vážně příjemné..., ale jen někdy. Plovák lze dobře ovládat pomocí náklonu a potápěčských ploutví.

Tak co je tedy hydrospeed? Sport nebo plovák?

Tento sport má několik názvů a ty se liší právě podle použitého plováku. V Evropě převládá hydrospeed, v anglicky mluvících zemích je to riverboarding a na Novém Zélandu praktikují white-water sledging. 

Jen tak si zaspeedovat...?

Pokud si chcete hydrospeed vyzkoušet, mějte na paměti, že vždy byste měli mít s sebou zkušeného instruktora, který vás provede korytem řeky a pomůže v případě potíží. Rozhodně nepodceňujte potřebnou výbavu! Neoprén, vesta, helma a ploutve jsou prostě nutností.

Oblíbené lokality pro hydrospeed

Tento extrémní sport je populární v Severní Americe, na Korsice a Novém Zélandu. K evropským perlám patří Slovinsko se svou řekou Soča, která patří mezi nejkrásnější řeky v Evropě. Její smaragdová, průzračná voda láká vodáky na raftech, kánoích i hydrospeedech.

/Soča/

Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky