Free running: Běh nebo akrobacie?

5. 2. 2015

Free running, to není jen extrémní sport, to je extrémní umění! Běh, rychlost, mrštnost a adrenalin, to jsou jeho společní jmenovatelé. Nepotřebuješ žádné speciální pomůcky, jen své tělo, odhodlání a kvalitní obuv. Nejde o žádné frajeřinky, ale o dokonalé ovládání své mysli, těla a zdolávání překážek. Pokud se chceš jen předvádět, vyber si jiný sport. Pro freecoolííny tu není místo!

Free running je to samé jako parkour, ne? Ne!

Parkour byl sice první a free running se mu na první pohled dost podobá, ale princip a motivace, proč skákat po zdech, zábradlích a všemožných překážkách jako pavián, se liší. Parkouristům jde o to, dostat se do nepřístupných míst a rychle opustit prostor. Zatímco free runneři se soustředí na samotný pohyb, způsob a možnosti jeho provedení.  

Chci se TO naučit!

Samozřejmě si můžeš jako velkej frajer nastudovat spoustu videí a začít sám trénovat. Buď ti to půjde, nebo si ublížíš a sekneš s tím hned po pěti minutách.

Další variantou je si odchytit na ulici jednoho z těch zkušenějších paviánů, nebo ho jinak nakontaktovat, a požádat ho o zasvěcení. Většinou jsou dost ochotní, takže šance je. A poslední instance je prachsprostý kurz.

Oblíbeným cílem runnerů je i free running jam, kde se sejdou free runneři z celé republiky a společně trénují. Na začátku tohoto roku odstartoval ArtMoving jam v Hradci Králové a další jam je naplánován na 28. února 2015 v Liberci. Součástí ArtMoving jam je i možnost kvalifikace na soutěž ArtMoving challenge 2015 do kategorií JUNIOR i PRO!

Soutěž ARTMOVING CHALLENGE

Další ročník soutěže Artmoving Challenge se koná v Hradci Králové, v areálu Slezské plovárny, dne 27. 6. 2015.


Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky