Flyboarding: Nejdřív vám v tom vymáchám čumák a pak vás vynesu až na světový pohár!

22. 1. 2015

Jestliže ulítáváte na kultu Iron Mana, adrenalinu a vodních sportech, pak rozhodně musíte vyzkoušet flyboarding! A kdo ví, třeba si doletíte i pro světový pohár.

Životopis flyboardingu

Flyboarding je sportovní mládě. Jsou mu teprve 4 roky a už k 1. narozeninám dostal svůj světový pohár, který je věnován jen a jen jemu. Jedná se o létání pomocí vodních trysek, které vás vynesou až do výšky 10m. Flyboard se skládá z bot, trysek připevněných na nohy i ruce, a stabilizátorů na regulaci proudu vody. Díky tomu můžete létat nad vodní hladinou, plavat pod vodou, nebo skákat jako delfín. Jeho otcem je mistr světa v jízdě na vodním skútru Francouz Frank Zapata.

Světový pohár

Každý soutěžící má v základním kole minutu a půl na předvedení 6 figur, které jsou hodnoceny v rozmezí 0 - 10 bodů. S dalšími koly závodu se postupně zvyšuje čas až na 4 minuty, během kterých musí soutěžící předvést nejlepší choreografii na danou muziku.

Poslední Světový pohár ve flyboardingu se konal v Dubaji v roce 2014, kde již po druhé zvítězil Suksan Tongthai z Thajska. 

/Předváděčka těch nejlepších fly borců roku 2014/

Nejčastější dotazy

Pro koho je flyboarding určený?

Tento zážitek je určený pro dospělé, ale i děti od 12 let. Nezletilý musí mít souhlas zákonného zástupce. Není ani potřeba mít výbornou fyzičku, záleží na dobré rovnováze.

Je složité ovládat flyboard?

Ovládání není složité, jde o to najít ten správný grif. Většina lidí se naučí ovládat flyboard za 5 - 10 minut.

/Začátky bývají komické… hlavně pro diváky/

Není nebezpečné spadnout z maximální výšky dolů do vody?

Díky hadici padáte rychlostí 10 km/h, chrání vás helma, neoprén i plavací vesta, takže není čeho se bát./Pro profíky je to brnkačka/Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky