Flyboard zchladil naši horkou hlavu

10. 7. 2015

První víkend v červenci se celý Adrop tým sebral a vyjel otestovat své zážitky. U přídělu zážitků jsem vyfasovala flyboarding. Nikdy mě ani nenapadlo, že bych si tento zážitek mohla vyzkoušet na vlastní kůži, ale v neoprenu mi to sluší, tak proč ne.

Celou sobotu si užívali a testovali zážitky moji kolegové (jejich recenze budeme postupně zveřejňovat) a moje premiéra přišla až v neděli, ve Vraném nad Vltavou. Když jsme dorazili na místo, zrovna s tou hydrou zápasila statečná slečna. To bylo poprvé, co jsem flyboarding viděla live.

Nevím, jak dlouho slečna na flyboardu předváděla své umění před tím, než jsme přišli, ale musím uznat, že byla velmi šikovná a v jejím podání vypadalo létání na flyboardu celkem jednoduše a hlavně zábavně. To mě nakoplo a už jsem se nemohla dočkat, až tam vletím já.

Šla jsem se tedy převléknout do plavek. To je v podstatě to jediné, co si musíte přinést, vše ostatní vám zapůjčí na místě. Přišla jsem na molo, kde probíhala instruktáž a příprava účastníků. Instruktor mi řekl, ať si pročtu informace, které jsou na mole vyvěšené, a poté již začala samotná instruktáž. Flyboard je v podstatě prkno se dvěma ,,botami“, ve kterých máte upevněny nohy. Flyboard je připojen k vodnímu skútru, kterým je poháněn.

Důležité byly informace ohledně bezpečnosti, vcelku zásadní je ta, že si musíte hlídat skútr, který vás pohání, jelikož ten za sebou stále táhnete. Ale nejvíce mě zajímalo, jak se mám udržet nad vodou. Rozkaz zněl jasně: “Držet rovnováhu a nepokrčovat kolena.” To zní jednoduše… Bohužel pouze zní.

Po instruktáži jsem se oblékla do neoprenu, dostala jsem záchrannou vestu a na hlavu helmu. Pak jsem se přesunula k molu níž u vody a instruktoři mi připevnili flyboard k nohám. Dozvěděla jsem se, že flyboard ve vodě plave, já se ale stejně nemohla zbavit pocitu, že až se skulím do vody, stáhne mě pod hladinu. Pro jistotu jsem se tedy zeptala instruktora, zda neklesnu na dno Vltavy.

Instruktor mě ujistil, že opravdu ne, a tak jsem se ne s moc velkou důvěrou, vrhla do vody. Dopadlo to dobře, flyboard mě nezradil a plaval. Instruktor přidal na výkonu a já jsem odfrčela do půli řeky, kde je dostatečný prostor.

A šla jsem na věc. Takže, jak to říkal instruktor - pokrčit kolena, dostat flyboard pod tělo, postupně narovnávat nohy a super… STOUPÁM!

Pak jsem ale kolena pokrčila, PLESK a už jsem byla pod vodou. Po mém krásném placáku do vody hned instruktor ubral na intenzitě, abych se mohla trochu zorientovat. Zpočátku mi to vůbec nešlo a přiznám se, že mi běžely hlavou myšlenky, že to vzdám. Takovýchto krásných pádu se mi podařilo opravdu hodně a já byla velmi ráda za to, že mám na sobě neopren.

Rozhodla jsem se ale, že se tak snadno nevzdám a po užitečných radách, které jsem ještě v průběhu dostávala od instruktora, se mi začalo dařit. Myslím, že jsem byla možná i 2 metry nad vodou, i když ve vodě je to dost matoucí. Z břehu se to až tak vysoko nezdá, ale když stojíte na flyboardu, připadá vám, jako byste byli snad 10 metrů nad hladinou. Ve vodě jsem strávila celkem dlouhou dobu, i když mi to tak vůbec nepřišlo.

Poslední minuty jsem si užila nejvíce a byla jsem hrozně ráda, že jsem to nevzdala a nakonec si krásně ,,zalétala“. Po flyboardingu jsem byla příjemně unavená a ještě pár dní potom jsem si na něj vzpomněla téměř při každém pohybu. Je to docela náročné snad na všechny části těla.

Jsem moc ráda, že jsem si flyboarding vyzkoušela a určitě bych ho doporučila všem, kteří se nebojí vody a chtějí zažít něco netradičního. Doufám, že si flyboarding ještě někdy vyzkouším znovu a věřím, že příště už mi to půjde mnohem lépe. ☺

Adéla M.

Galerie k článku

Diskuze

Team Adrop | 24. 11. 2015 13:42

Dobrý den. Flyboarding si můžete objednat přes naše webové stránky, zde Vám zasílám odkaz: https://www.adrop.cz/flyboarding. Děti do 16 let musí u tohoto zážitku doprovázet alespoň jeden z rodičů. V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat. S pozdravem a přáním pěkného dne, ADROP

Jindřich Tauchman | 23. 11. 2015 12:43

Kde a jak mohu objednat jako darek pro syna? Děkuji Tauchman