Fakt neskutečnej offroad!

12. 6. 2014

Když mi bylo řečeno, že jedem vyzkoušet offroad jízdu - popravdě, nebyla jsem z toho nijak zvlášť nadšená. Ale fajn, jedem, o víkendu má být krásně - šílený vedro přesněji řečeno... Tahle jízda se konala v Bělé pod Bezdězem, což je krásné malé město, které leží na okraji Středočeského kraje 14 km na severozápad od Mladé Boleslavi. Místo, kde se jízdy konají, je lehce dostupné, autem z Liberce jsme tam byli za 40 minut. Na místě jsme se seznámili s provozovatelem tohoto zážitku Markem Michalem a jeho dvěma syny Jakubem a Tomášem Michalem, kteří sami závodí.


Aktuálně na místě probíhal závod MČR v offroad trialu /ale o tom příště v dalším článku/V lese jsme viděli několik offroadových aut, které na silnici jen tak nepotkáte. Zrovna probíhal závod a viděli jsme jak se řidiči těchto aut snaží vyjet jeden kopec, u kterého by mě ani ve snu nenapadlo, že by bylo možné ho autem vyjet nebo projet...Vypadalo to chvílemi, že se auto převrátí na střechu, ale bylo nám řečeno, že to tak vypadá u každého “výjezdu” do kopce.

Následně nám bylo předvedeno autíčko, ve kterém bych se měla svézt. Po delším sledování aut, která vyjížděli různé kopce v lese mezi stromy, jsem byla trochu nesvá, ale chtěla jsem jít rozhodně do toho. Sedačka, která byla celá od hlíny se utřela, vyleštila jen a jen pro mě, nastoupila jsem, dveře se zaklaply, poutat jsem se prý nemusela. /Věřila jsem mistrovi/

Vrrrn no nebyl to typický zvuk auta, ale líbil se mi, zněl prostě jako vrn vrn ofrooooaad!/omlouvám se, je to těžké popsat.../ Jeli jsme po normální cestě lesem - jó pohoda říkám si a najednou odbočil z cesty a drandil si to do kopce někam do lesa, kam bych nešla ani po svých, všude bylo plno stromů a překážek, absolutně jsem nestihla vnímat kde co je. Prostě jsme jeli do kopce furt a furt auto bylo přesné v té poloze, jako to první auto u kterého jsem si říkala že se převrátín na střechu. Zvláštní, neměla jsem strach. Jen jsem celou cestu nechápala jak řidič stejně starý jako já stíhá očima zvládat trasu jízdy abychom nenabořili do stromu.

Celkem rázně na to najednou dupnul a jeli jsme hrozně rychle do kopce začali jsme se točit - zatáčet, absolutně nic jsem neviděla...snad jen zelenou barvu, která se táhla dokolečka, najednou cítím jak na mě padá hlína /asi ze stromů/ Začala jsem slyšet a cítít své bušící srdce. Rychlost, nerovnost terénu a ten zvuk, nic jiného jsem v tu chvíli nevnímala. Několikrát jsme se takhle projeli do kopců lesa.Řidič se stále usmíval - asi se mu líbilo má vyjukanost. Zastavil, usmál se a řekl: ,,Dobrý?”Skvělý! Úžasný! Fůůůha ještě stále mi buší srdce. Neuvěřitelný, sice mi v puse křupala hlína, ale to je fuk. Jak mě ten nápad vyzkoušet offroad jízdu nenadchnul, tak musím říct, že tohle byl zatím můj nejlepší adrenalinový zážitek. Na první pohled se to nezdá, ale jak se říká, tichá voda břehy mele. Takže rozhodně tenhle zážitek udělá radost i holkám, nejen chlapcům. Za mě rozhodně ANO ANO ANO! Chtěla bych poděkovat našemu dodavateli za celý tým Adrop a především chlapcům za svezení! Děkujeme, jste skvělí!

Diskuze

Vlasta | 13. 6. 2014 22:49

Slovo neskutečný tento zážitek fakt vystihuje! Víte, jaké to je, když se na něco těšíte a na konec to zhodnotíte: Bylo to dobré, Čekal jsem, že to bude lepší? Tak při pohledu na trialy mi několikrát spadla čelist, valila jsem oči a fotila jako divá :) Bylo to nad mé očekávání! Byl to více než super zážitek! Chlapci Michalovi jsou příjemní, mladí, usměvaví chlapci stejně jako jejich taťka pan Marek Michal. Děkuji celému týmu za skvělou atmosféru a zážitek ze soutěže. Už teď se těším na další díl mistrovství.