Drift ALLSTARS / Czech drift series

30. 6. 2014

V momentě, kdy jsem dojela na místo, začalo pěkně pršet a když jsem viděla dráhu byla pěkně mokrá. V Sosnové očividně pršelo od rána. Déšť ovšem nevadil nikomu, tribuny byly i přesto plné diváků.

Na dráhu v Sosnové jsem byla obzvlášť zvědavá, protože se zde koná i náš zážitek Škola smyku. Ale zpět k závodům, prošla jsem si nejdříve celý areál. V areálu byla spousta prodejců automobilových značek a samozřejmě plno krásných vystavených driftovacích autíček. 

Konečně začal být slyšet nějaký drsný zvuk aut, praskání, pískání a všechno možné dohromady... závod totiž právě začal... trať byla, jak jsem už zmínila, dost mokrá, takže to jezdci měli o to těžší. V prvním závodě to celkem obstojně uřídili a vedli si skvěle. Pak už ale začali dělat chyby a přetáčeli se i do hodin.

Drifty se celosvětově hodnotí dle japonských pravidel, protože se zrodily právě v Japonsku. Hodnotí se úhel smyku, rychlost driftu, celkový dojem z ovládání vozidla v driftu a mnoho dalšího... Po základním kole, následovaly tandemové jízdy nebo-li tandem. Tandem jsou jízdy, založeny na postupu z kvalifikace, kdy první drifter byl zároveň první v kvalifikaci a k němu druhý drifter, který byl v kvalifikaci poslední. Další postup je podle pavouka. Tandemové jízdy jsou vždy dvoukolové. Musím říct, že tandemové jízdy mě velmi bavily - byl to prostě souboj dvou jezdů. Pro oči to bylo určitě zajímavější + zvuk aut a driftů byl prostě pro uši slast.

A o čem je tandem? Druhý jezdec atakuje prvního s cílem jet za ním v co nejmenší vzdálenosti a musí jej tak donutit k chybě. To celé se musí dít při pohybu vozidel v driftu. Co vám budu povídat, byla to prostě zábava, pro muže obzvlášť...

A právě tady, udělal v tandemu náš český liberecký jezdec Marco Zakouřil chybu...

A tak pro diváky udělal aspoň malou show...

Tandemy netrvaly dlouho a bylo tu vyhlášení... celý závod se seběhl opravdu rychle...

A kdo je vítěz?

Na prvním místě Michal Reichert

Po vyhlášení, jsme nasedli na motorku a jeli zpět do Liberce, v dešti samozřejmě... Co mě v těch posledních chvílích napadlo? Že bych se určitě chtěla svézt s nějakým profesionálním jezdcem /DK - drift king/to by byl adrenalin...

Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky