Den matek

5. 5. 2014

Víte, že vaše maminka bude mít brzy svátek? Přestaňte zmateně hledat její jméno v kalendáři a zaměřte se raději na Mezinárodní den matek. Ten se sice v každém koutě světa slaví v jiný den, ale u nás připadá tento svátek na druhou květnovou neděli. Takže, kdy je Den matek? Letos tento významný svátek matek připadá na 11. května, tudíž je nejvyšší čas obstarat nějaký pěkný dárek!

Když jsme byli malí, vyráběli  jsme pro své milované maminky vlastnoruční výtvory, malovali obrázky a natrhali jsme i nějakou tu kytičku. Dnes už jsme velcí, ale to neznamená, že nedáme své mamce, mamině či mamušce nějaký ten dárek ke dni matek. Naopak! Nyní můžeme konečně dopřát své mamce nějaký hodnotný dar, aniž bychom kvůli tomu museli rozbíjet prasátko. My vám s tím navíc rádi pomůžeme!

Nejen, že nabízíme mnoho originálních dárků pro maminky, ale navíc vám přidáme bonbonieru ZDARMA ke každému objednanému zážitku. Podmínkou získání bonboniéry je objednání zážitku ve dnech 6. - 11. května 2014!

Jak vznikl Den matek?

Jeho původ najdeme už ve starověkém Řecku, kdy lidé slavili svátek matek a plodnosti, který byl spojený s uctíváním pohanské bohyně a matky bohů Rhey (Kybelé). Svátek matek se slaví v mnoha zemích světa a vychází z různých tradic. Nápad s pravidelnými a mezinárodními oslavami se zrodil v roce 1907 v USA. Oslavy probíhaly na počest Anny Reeves Jarvisové, která většinu života bojovala za práva matek. O pět let později uznal tehdejší prezident USA Woodrow Wilson druhou květnovou neděli za oficiální Den matek. 

Den matek v naší zemi

Protože často a rádi přejímáme americké zvyklosti, tak i u nás se tento den slaví druhou květnovou neděli. O jeho uznání v Československu se zasadila Alice Masaryková. I díky ní se tento svátek začal slavit v roce 1923 i u nás. Po 2. světové válce byl zastíněn Mezinárodním dnem žen, ale v některých rodinách tato tradice přetrvala. Veřejně se Den matek začal slavit až po sametové revoluci.

Tak vidíte, jak si Mezinárodní den matek prošel trnitou cestou … byl by hřích ho teď ignorovat. Připravte pěkný dárek a přání ke dni matek a jde se slavit!
Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky