Chcete si užít spoustu legrace se dvěma koulema? Vyzkoušejte zorbing!

15. 1. 2015

Zorbing asi netřeba dlouze představovat, ale pro jistotu… Jedná se o rekreační adrenalinový sport, jehož principem je neřízené kutálení ze svahu se sklonem cca 20°, který bývá dlouhý max. 200 m.

A teď už k těm koulím… Zorb se skládá z jedné menší nafukovací koule, která je pomocí lanek připevněna k větší kouly. Obě koule jsou vyrobeny ze speciálního PVC, dohromady váží 90 kg a průměr té největší činí 3,2 m. Do menší koule se vejdou dva lidé - zorbonauti. Zorb dosahuje rychlosti až 50 km/h a zastavuje se samovolně na rovině pod svahem, na vodní hladině nebo v ochranné síti. Zorbovat můžete v létě, v zimě, na trávě, na sněhu i na vodě.

Kdo tu super bé-é-kovinu vymyslel?

To se takhle jednou nějaký Andrew Akers a Dwan van de Sluis  z Nového Zélandu nechali inspirovat Leonardem da Vincim a jeho skicou muže s rozpaženýma rukama v kruhu a vzniklo z toho tohle.

           

Bezpečnost

Uvnitř zorbu jsou postroje pro upoutání posádky. Před každým zorbingem se provádí testování bezpečnosti zorbu. Ani případné propíchnutí zorbu neohrozí bezpečnost zorbonauta. 

Tohle doma nezkoušejte!

Lidský bowling v zorbingových koulích

Clipmaker Devin Graham natočil super video z bowlingu s lidskými kuželkami. 

/Škoda, že takový zážitek nenabízíme! Šli byste do toho?/

Takové otáčky má jen Nissan!

Na podzim loňského roku se Nissan předvedl s novým modelem Note vskutku netradičně - uskutečnil největší zorbing na světě. Novozélandská pobočka automobilky nechala vyrobit nafukovací kouli na míru s průměrem cca 6 m, do které zavřela model Note, a poté ho v klídku pustila ze svahu.

/Příprava zabrala 2 měsíce. No, řekněte, stálo to za to?/

A takhle bude vypadat váš zážitek se zorbingem!

Vyzkoušejte náš zorbing a podělte se s námi o svůj zážitek.

Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky