Chceš řídit auto už od 14? Staň se rallycrossovým závodníkem!

9. 4. 2015

Řídit auto od 14 let a bez povinnosti absolvovat autoškolu, to zní jako splněný sen všech puberťáků. Pokud má puberťák zazobané rodiče, může se sen změnit ve skutečnost, a zároveň být prvním krokem ke kariéře rallycrossového závodníka.

Škola volá!

Povinnou školní docházku do školy rallycrossu je nejlepší zahájit už ve 14 letech. Bez této průpravy nezískáš licenci pro národního či mezinárodního jezdce a nebudeš smět závodit. Vzhledem k tomu, že rallycross je rychlostní závod automobilů na uzavřeném okruhu, není třeba se zdržovat autoškolou. Jezdci od 14 do 16 let startují s vozy o objemu motoru do 1 400 ccm, u starších jezdců žádný limit není.

Okruhová škola může trvat až 10 dnů, záleží na věku a předchozích zkušenostech uchazeče o licenci. Budeš se muset poprat s předpisy, technickými a sportovními řády, zkouškami a především s praktickou částí. V ceně školy je zapůjčení automobilu, ale povětšinou je možné praktickou část odřídit i vlastním vozem.

Rozdělení tříd a věkových limitů:

*National 1300 Junior od 14 - 25 let

*National 1600 od 16 let

*SuperCars od 16 let

*Super 1600 od 16 let

*TouringCars od 16 let

*SuperNationals od 16 let

Vybavení jezdce

K osobnímu vybavení patří homologovaná přilba, nehořlavá kombinéza, spodní prádlo, rukavice, boty, zádržný systém hlavy, homologované pásy a homologovaná sedačka.

Největší položkou na seznamu je samozřejmě otestovaný, speciálně upravený cestovní vůz.

Jestli máš ty správné předpoklady, zjistíš na našem okruhu!

Chceš si nejdříve otestovat své schopnosti? Tak doraž na náš autodrom v České Lípě, posaď se do Fordu Fiesta a celou hodinu budeš mít dráhu jen pro sebe. Na tohle autíčko však budeš potřebovat řidičák!

Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky