Adrop doporučuje: Na léto a tropy je nejlepší hoverboard

29. 7. 2015

Byl jsem nominován na vyzkoušení nového adrenalinového zážitku jménem hoverboarding. Je to v podstatě snowboard, ale místo sněhu jezdíte na vodě a když se hodně zadaří, tak i nad vodou. Jednoduše řečeno, hoverboard za sebou táhne vodní skútr, ten tvoří proud vody, který proudí právě do hoverboardu a pohání ho. Vzniká zde vysoký tlak, který vás může vynést až do výšky 5 metrů.

Zážitek jsem si jel vyzkoušet do Vraného nad Vltavou, který je jen malý kousek od Prahy. Nachází se zde pohodový kemp Lávka, kde najdou útočiště především děti v pěkném brouzdališti. Jízda na hoverboardu probíhala v přehradě, která s kempem sousedí.

Od kluků, kteří jsou mimochodem opravdový sympaťáci a pohodáři, jsem dostal “suchozemské” rady, jak se na hoverboardu chovat. Chtěli vědět, jestli jezdím na snowboardu, což je velká výhoda pro tento sport. Na snowboardu jezdím, ale zas nejsem velký přeborník a na skokánky si moc ještě netroufám. Pak už jsem dostal helmu, plovací vestu a jde se na věc!

1. level: Trotl

Šup do vltavské vodičky. Lehnul jsem si na hoverboard a Roman (instruktor) přidal trochu štávy a odvezl mě do větší hloubky. Pak jsem pod vodou musel najít nohami popruhy, které jsou připevněné na prkně. Jakmile jsem je nahmatal, tak jsem dal pokyn Romanovi a začalo rodeo :)

Na prkně máte nohy strčené do popruhů, ale jinak je to “na volno”. Zatím jsem tedy vůbec nelítal, ale spíš jsem klouzal po vodní hladině a vychytával balanc. Bylo mi doporučeno si držet prkno rukou, abych při nabírání výšky nespadl. Tak jsem tam jezdil do kolečka, protože umím zatáčet jen na jednu stranu, a rukou si přidržoval prkno. Stehna pracovala na plné obrátky, vypadal jsem jako trotl a po pěti minutách jsem se úplně odvařil.

Chvilku jsem si dal oraz a Roman říkal, abych to zkusil bez přidržování prkna. A ejhle to šlo. Stehna tedy už kantáre, ale bylo to tedy podstatně lepší. Po dalších třech kolečkách jsem si byl už trochu jistější v kramflecích a nabral odvahy. Level dva začíná. (:

2. level: Odvařenej profík

Přizvedl jsem přední nohu a najednou jsem se odlepil od vodní hladiny. Zatím tedy asi tak metřík, ale i to se počítá. Při snižování výšky, když jsem si štrejchnul o vodní hladinu, to byla docela rána, protože prkno má velkou plochu, ale vždy jsem to ustál. Pak už jsem létal výš a výš, a déle a déle jako superman. Nejvýš se mi povedlo vystoupat tak do tří metrů, ale oči máte ještě o cca 1,5 metru výše, takže už se vám to zdá jako pořádná výška.

Létal jsem celkově 20 minut a moc jsem si to užil. Déle bych to ani nevydržel a stehna jsem necítil ještě pět dní poté. No a úkol na příště? Neodvařit se hned na začátku a zkusit atakovat hranici pěti metrů. Určitě do toho půjdu!  

Rosťa Peníška

Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky