5 důvodů, proč se stát parašutistou

19. 3. 2015

Sportovní parašutismus se těší čím dál větší oblibě po celém světě. Za posledních 50 let se vyvinula celá řada disciplín a my vám teď ukážeme ty nejzajímavější, ty které vážně berou dech! Pokud vás to inspiruje k absolvování parašutistického kurzu, dejte vědět. Jeden takový totiž nabízíme.

Free Fly (FF)

Základní parašutistickou polohou při klesání je prsní poloha. V FF se však nejčastěji padá v poloze “Sit” (v sedě), “Head Down” (hlavou dolů) nebo v poloze “na stojáka”. Ve volném pádu je možné dosáhnout rychlosti přesahující 300 km/h. FF je náročný na fyzičku a dovednosti parašutisty. 

Skysurfing

Seskok se speciálním surfovým prknem připevněným na nohy. Vzduch “obtéká” kolem prkna a je tak možné “surfovat po vzduchu”.

Velké sestavy (Big Ways) 

Jedná se o koordinované seskoky větších skupin, nejčastěji kolem 8 - 16 parašutistů. Českým rekordem je sestava 33 parašutistů. Světový rekord drží sestava se 400 parašutisty.

Formace s otevřenými padáky (Canopy Relative Work)

Tahle formace je vážně na... kosočtverec.

Free style

Speciální akrobacie (gymnastika) ve volném pádu, která zahrnuje i polohy jako je provaz, provaz hlavou dolů, holubička, rotace atd. Této disciplíně se většinou věnují ženy a dívky.

Diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky